Echipa Pro-Computers, vă salută !

    În contextul actual vă informăm că echipa noastră a luat toate măsurile de prevenție și vom face tot posibilul ca activitatea nostră să se deruleze în parametri normali.


1. Activitatea online :
     Comenzile dumneavoastră plasate in mediul online, vor fi in continuare preluate  și livrate cu cea mai mare responsabilitate.


- Testarea si ambalarea produselor se va efectua pe suprafete dezinfectate in permanenta .
- La impachetarea produselor, echipa noastră a adoptat cele mai noi reguli și lucrează cu echipamentul de protectie impus, respectiv: dezinfectant, mască și mănuși.
- Pentru a limita la maxim riscul contaminarii, vom efectua o singura predare pe zi a coletelor catre curieri. Din acest motiv pot exista mici intarzieri de livrare.

Va rugam sa fiti intelegatori!


- Va recomandam sa efectuati plata online cu cardul sau transfer bancar pentru a se evita interactiunile cu curierii.

2. Activitatea offline-teren-magazin :
    In același context, vă rugăm ca și dumneavoastră să respectați toate măsurile impuse de autorități acordând o atenție sporită in evitarea apropierii la mai putin de 1m  dintre personalul nostru si dumneavoastră.


- In acest sens va rugam ca la sosirea echipei tehnice sa asigurati un mediu aerisit, dezinfectat si de preferat evitarea prezentei altor persoane in timpul montajului .
- De asemenea, personalul nostru va fi dotat cu masti, manusi si substante dezinfectante.
- Recomandam ca schimbul de documente cat si platile sa fie efectuate intergral in mediu electronic .


       

     Pentru a incuraja folosirea serviciilor online vom oferi discount-uri la plata cu cardul sau transfer, atat pentru platile integrale cat si pentru cele partiale.

RON
  • RON
  • EUR
  • GBP
  • USD
  • BGN
  • HUF
  • PLN

Coșul meu

0 produse

Review Ubiquiti UniFi AC LITE dual-radio access point.

Dată: 2019-11-20

     Ubiquiti UniFi AC Lite este un acces point foarte performant cu dimensiuni reduse, dar robust. In pachet de livrare gasim un alimentator de retea precum si un chit de instalare cu ajutorul caruia poate fi montat cu usurinta pe perete sau tavan si este conceput pentru utilizare in interiorul cladirilor.

center 

     Modelul UniFi AC Lite combina tehnologii de ultima generatie cu un design simplu, minimalist dar elegant si avand in vedere dimensiunile sale mici se potriveste cu usurinta in orice spatiu si este special conceput sa functioneze perfect in-door, in medii de birou sau chiar acasa.

     Acest access point este un dispozitiv foarte robust si performant care lucreaza in standardul 802.11 ac, dual band. Are o antenă MIMO pentru doua frecvente, care fac posibila transmiterea conexiunii de 300 Mbps la 2,4 GHz si de 867 Mbps la 5 GHz, port Gigabit Ethernet, are o raza de receptie de pana la 122 de metri si utilizeaza o sursă de alimentare PoE 24V 0,5A. Totodata exista posibilitatea de a se monta si conecta simultan in retea, mai multe puncte de acces UAP-AC-Lite, obtinandu-se astfel conexiuni excelente cu o arie de acoperire extinsa, pentru accesarea simultana de un numar mare de utilizatori.

     Producatorul Ubiquiti a dezvoltat si un pachet software foarte solid si complex, care permite gestiunea centralizata a uneia sau a mai multor unitati UniFi din retea. Printre multiplele functii, se regasesc optiuni care depasesc cu mult capabilitatile unui router wireless clasic: captive portal, posibilitatea de acces limitat pe baza de voucher sau user/parola, limitari de banda pentru impartirea echitabila intre clienti a accesului la Internet, analiza in timp real a spectrului radio, statistici privind numarul de clienti si traficul pe care il produce fiecare, multi-SSID si VLAN-uri, etc

     Concluzionam zicand ca hotspotul UniFi AC Lite ofera cea mai recentă tehnologie Wi-Fi 802.11ac intr-un design industrial rafinat si este ideal pentru implementarea rentabila a retelelor wireless de inalta performanta, are o configurare intuitiva precum si functii de control si monitorizare excelente.